Biblioteka

Biblioteka w dworku Olchowe Łąki Domu Powieściopisarki gromadzi pierwsze wydania książek pisarki Darii Galant, artykuły jej autorstwa, publikacje, reportaże prasowe, zdjęcia archiwalne, materiały audiowizualne, eseje, listy od czytelników i wydawców,  filmy pisarki. Rarytasem są teksty niepublikowanych artykułów, esejów i felietonów autorki, oraz bardzo ciekawe materiały dydaktyczne (Teoria Białej Emocji a w niej Metoda Holy Equus).

Publikacje udostępniane są na miejscu bezpłatnie w ramach prac naukowych, publicystycznych i badawczych- po wcześniejszym umówieniu się odnośnie terminu i zakresu materiału, który chcieliby Państwo przeglądnąć.

Istnieje również możliwość skserowania niektórych depozytów archiwalnych w najbliższym punkcie ksero, który znajduje się w Domu Kultury w Długosiodle (po kosztach własnych) .

Biblioteka stanowi również niecodzienną kolekcję książek, gromadzonych przez pisarkę i jej rodzinę przez lata. Zbiór obfituje w egzemplarze z dedykacjami osobistymi dla pisarki od znanych publicystów, artystów, twórców, eseistów, literaturoznawców.

Zapraszamy!