Dwór Pisarki

Daria Galant (ur. 5 września 1973 r. we Wrocławiu, Polska)– powieściopisarka, poetka,      dramatopisarka, reżyser. Autorka koncepcji filozoficzno-artystycznej Teoria Białej Emocji (White  Emotion Theory).

  Powieści:

„Bóg ukrył się w górach” (2002), „Południca” (2005), „Siostry Opposto” (2008), „Dwór Wiatrów”(2016)

  Zbiory poezji:

„Lilith”(2007), „Syrena słowiańska” (2018)

  Zbiór opowiadań:

„Kobieta o oczach rzeki” (2013)

  Dramaty:

„Departament Straconego Czasu” (2015), „Całun” (w manuskrypcie)

  Filozofia „Teoria Białej Emocji”:

Dla pisarki w jej filozofii (White Emotion Theory/Teoria Białej Emocji) jedno z nadrzędnych miejsc w przestrzeni życia odgrywa natura i poczucie wolności wewnętrznej, którego można poszukiwać, zdaniem autorki, poprzez kontemplacje natury i wnikanie w strukturę wewnętrznego spokoju. W dążeniu do odnajdywania i rozumienia wartości humanistycznych Teoria Białej Emocji proponuje między innymi współpracę ze światem zwierząt (Metoda Holy Equus), która pomaga w  zrozumieniu siebie, jako istoty ludzkiej i rozwoju osobowości w oparciu o kontakt (obserwacja i współistnienie) np. z końmi, alpakami. Ustosunkowanie się do życia jako człowiek odczuwający w filozofii Teorii Białej Emocji odbywa się przy pomocy sztuki (literatura, film, opowieść, fotografia, teatr, performance)

Raz w roku we wrześniu w Olchowych Łąkach odbywa się „Stacja Literacka” Festiwal Twórczości Darii Galant, gromadzący miłośników twórczości autorki z całego świata.