Stajnie Artystyczne i Teatr Konny

Metoda Holy Equus- zaklinanie koni i życia. 

Od roku 2016. Metoda HEQ poszerzyła swoje działania o pracę z alpakami.

Zapraszamy do poczynania poniżej:

 

 


Holy Equus- Zaklinanie Koni i Życia

Rozwój osobowości metodą HEQ oraz treningi jeździeckie.

Szczegóły oferty znajdziesz na:

www.holyequus.blogspot.com

 

Fot. Ania Obielecka  „Holy Equus- zaklinanie koni”

Holy Equus  (HEQ), której twórcą jest powieściopisarka i reżyser Daria Galant, to metoda współpracy człowieka z końmi i koni z człowiekiem na zasadach wzajemnego zrozumienia.  Powstawała przez wiele lat systematycznej pracy autorki ze końmi sportowymi, rekreacyjnymi, ich hodowli,  pracy z psychiką tzw. koni trudnych na jej ranczu k. Warszawy. Codzienne życie z końmi, opieka nad nimi oraz towarzyszenie im na zawodach jeździeckich i pokazach ujeżdżenia zarówno sportowego, jak i pokazowego, pozwoliło na dogłębne poznanie wewnętrznego świat koni i ich osobistego doświadczenia w kontakcie z człowiekiem.

Autorka jest doświadczonym jeźdźcem o dużych kwalifikacjach treningowych koni w tzw. „ujeżdżeniu na lekkości”. W latach 2002- 2006 startowała w zawodowej lidze ujeżdżenia westernowego (reining, trail, western pleasure, western horsemanship) odnosząc wraz e swoimi końmi jako zawodnik i jako trener juniorów duże sukcesy sportowe. Wytrenowane przez Darię konie na swoich grzbietach poniosły wiele osób do świata zawodowego zajmowania się hodowlą lub rekreacją.

Jak mówi autorka w wywiadach:  „Nie podobał mi się jednak sport, bo widziałam, ile kosztów emocjonalnych ponoszą konie. Zawody jeździeckie były jednak dla mnie ważnym doświadczeniem, by zrozumieć mechanizmy rządzące i końmi i ludźmi, lecz nie zamierzałam nigdy kontynuować tej przygody dłużej, niż to konieczne”.

Metoda HEQ polega na całkowitym zrozumieniu psychiki koni i jej wpływu na człowieka oraz modyfikowania ludzkich niedoskonałości umysłu poprzez kontak z końmi. Techniki pracy z ciałem i umysłem, wyrabianie funkcji dodanych inteligencji emocjonalnej u człowieka poprzez kontakt z tzw. zwierzęciem nadwrażliwym, służy rozwojowi osobistemu czlowieka i rozwojowi emocjonalnemu konia. W oparciu o techniki pracy z koniem z ziemi,  ujeżdżenia oraz wyspecjalizowanej techniki medytacji konnej, człowiek poszukuje osobistych odpowiedzi na własne życia i jednocześnie poznaje wyspecjalizowane umiejętności pracy zaklinacza koni.

Metoda Holy Equus do pracy z alpakami

W 2016 r. Metoda HEQ rozszerzyła również swój obszar działań o  socjalizację i naukę zachowań alpak do kontaktów z dziećmi i  pracy z ludźmi (w alpakoterapii, w zajęciach rekreacyjnych). Psychologiczna adaptacja tych płochliwych i nieufnych do człowieka  zwierząt Metodą HEQ powala na szybkie porozumienie pomiędzy człowiekiem a alpaką i sprawne, bezstresowe wypracowanie systemu wzajemnej motywującej dla obu stron komunikacji.