Oferta Wycieczki 2019

Dwór i Folwark „Olchowe Łąki”

C:\Documents and Settings\Lenovo.LENOVO-FA5441E6\Moje dokumenty\Downloads\DSC09627.JPG

Fot: Maria Dłuska: Dwór „Olchowe Łąki”- Dom Pracownia Literacka pisarki Darii Galant

Oferta wycieczki i odwiedzin Dworu i Folwarku „Olchowe Łąki”

Adres: Długosiodło, ul: Folwark 4, 07-210 Długosiodło

Kontakt: Przemysław Gajewski (Retro Mobile Avangard)

664 115 113

Serdecznie zapraszamy do spędzenia czasu w miejscu dość niezwykłym- pełnym literatury i sztuki oraz starych zabytkowych samochodów- jakim jest Dwór i Folwark „Olchowe Łąki” na Mazowszu.

Posiadłość „Olchowe Łąki” składa się z przestrzeni, które z pewnością wzbudzą Waszą ciekawość.

Oto mapa wycieczki

Co zwiedzimy?

  • Dwór Pisarki:

Na terenie posiadłości znajduje się biały dwór, który wsparty jest czterema kolumnami u wejścia. To dom- pracownia literacka polskiej pisarki Darii Galant, w którym znajduje się biblioteka, salon literacki, gabinety. W salonie czeka na Was „fotel marzeń”, w którym możecie zasiąść- bo jak mówi legenda miejsca- spełnia on marzenia.

  • Studio Filmowe:

ze względu na działalność reżyserską Darii Galant (jest ona autorką i producentem wielu filmów dokumentalnych i artystycznych)- w „Olchowych Łąkach” powołane do życia zostało Studio Filmowe, którego sceneria znajduje się w naturze. Na miejscu będziecie mogli zobaczyć fragmenty filmów, kręconych w Studiu Filmowym oraz sami zostać na chwilę reżyserami w specjalnie dla Was przygotowanej inscenizacji planu zdjęciowego.

  • Muzeum Techniki Rolnej i Motoryzacji w Długosiodle- zagroda edukacyjna

Muzeum kolekcjonuje zabytki agrokultury oraz stare samochody. Każde z aut ma swoją niezwykłą historię oraz imiona a niektóre wyglądają, jak bajkowe samochodziki. Specjalnie dla Was są one uruchamiane, możecie się nimi przejechać i zasiąść za ich kierownicą. W zwiedzaniu Muzeum pomogą Wam dwie alpaki Aniołek i Pierniczek, które opiekują się kolekcją i pokażą Wam jeden ze swoich ulubionych samochodów o nazwie alpakobus.

  • Rekwizytornia:

Miejsce, w którym znajdują się tajemnicze przedmioty, używane jako scenografia do filmów i teatrów oraz stare meble z duszą

  • Stajnia Zaklinaczy Koni

Zapoznacie się z niezwykle przyjaznymi końmi oraz będziecie mogli odbyć przejażdżkę pod okiem instruktora w prawdziwych siodłach westernowych.

Koszt wycieczki/udział:

1.Dwór Pracownia Literacka, Studio Filmowe, Stajnia Zaklinaczy Koni (jazda konna): 20 pln/osoba (podmiot uprawniony: Instytut Darii Galant)

2. Muzeum Techniki Rolnej i Motoryzacji- zagroda edukacyjna, Rekwizytornia (przejażdżki zabytkowymi autami, zajęcia z alpakami, zwiedzanie z przewodnikiem)

20 pln/osoba (podmiot uprawniony: Retro Mobil Avangard)

Razem: 40 pln/osoba

Opiekunowie grup- gratis

Zapraszamy serdecznie!

Zespół Dworu i Folwarku „Olchowe Łąki”